Спорт плус
2. January 2018 - 9:48

Зимското „класико“ пред 42 илјади гледачи за Ренџерси

Мечот со кој се отвора новата година во НХЛ хокејарската лига се одигра во Квинс на бејзбол стадион пред 42000 гледачи.
Триумфираа хокеарите на Њујорк Ренџерс кои дури во продолжение го совладаа тимот на Бафало со 3-2.
Решавачкиот погодок го постигна Џеј Ти Милер во 3 минута од продолжението.