Свет
6. February 2017 - 17:27

Зградите се нишале, луѓето биле евакуирани: Уште еден силен земјотрес денеска

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтер денеска ја погоди Колумбија.

Епицентарот на потресот бил во југоисточната област Хуила, а земјотресот бил почуствувавн и во Богота, каде вработените кои работат во канцеларии во згради биле евакуирани.

Погледнете го видеото: