Свет
14. July 2016 - 21:38

Загина во бизарна несреќа: Воз и ја откина главата додека имаше секс на пруга

Случајот со жената на која воз и ја откина главата додека имала секс со партнерот на пругата од Транссибирската железница, искористен е за да се укаже на потенцијалните ризици на кои се изложуваат луѓето кога се во близина на шините, пренесоа руските медиуми.

-Жената се наоѓала врз својот партнер кога го слушнала возот како се приближува и почнаа да станува. Во тој момент возот што возел со голема брзина и ја откинал главата, велат извори запознаени со оваа несреќа,

-Да останала во својата првобитна позиција би преживеала. Мажот преживеа, додава изворот.

Моментот на страст меѓу мажот и жената се случил покрај железничката станица Заудински во Сибир.

Неизмениваниот маж и жена биле бездомници и многу пијани кога го направиле тоа, но не е познато кога точно се случила несреќата и на кој возраст биле лицата.

Драги граѓани, Руските железници ве молат повторно, да го почитувате своето здравје и правилата на безбебдност, апелираа од компанијата која го води железничкиот сообраќај ширум Русија.

-Бидете одговорни и грижете се за себе, своето семејство и пријателите, соопштуваат од таму.