Македонија
25. јуни 2019 - 19:42

Заев во интервју за Сител: Ќе бидат разрешени над 200 функционери

Над 200 владини и партиски функционери ќе опфати „метлата“, најавува премиерот Заев во интервју за Сител. Вели дека „октомври ќе биде октомври“ и дека земјава без дилема ќе добие датум за старт на преговорите со ЕУ. Заев во интервјуто говорио за скандалот со Курто Дудуш, смената на Тевдовски, новата функција на Садула Дураку и други актуелни теми.