Македонија
23. September 2020 - 14:35

Заев, Филипче и Николовски казнети со по 50 евра поради неносење на кациги

Премиерот Зоран Заев, Љупчо Николовски и Венко Филипче казнети бидејќи возеле мотори без кациги.

Казните следуваат откако низ социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како премиерот Зоран Заев со Николовски и Филипче возат мотори без да ги почитуваат сообраќајните правила.