Балкан
16. November 2019 - 9:48

Вучиќ хоспитализиран поради крадиоваскуларни проблеми

Српскиот претседател Александар Вучиќ е примен во Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија.

Српските медиуми кусо известуваат дека Вучиќ бил хоспитализиран вчера, во доцните попладневни часови.