Македонија
22. јуни 2016 - 18:14

Времето утре сончево и топло - Температурата ќе достигне до 36 степени

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

Во Скопје ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. 

Температурата ќе достигне до 36 степени.

До сабота ќе се задржи претежно стабилно и топло време. Дневните температури ќе бидат пониски за околу 2 степена во однос на денешните, но вдолж Повардарието сепак ќе имаат надпросечни вредности. Од недела во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на грмежи, а дневните температури ќе бележа благо опаѓање.