Македонија
22. July 2015 - 21:53

Времето утре сончево и топло со умерена облачност

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. 

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. 

Температурата ќе достигне до 38 степени.