Македонија
31. December 2015 - 8:30

Времето денес ќе биде претежно сончево и студено

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и студено со слаб до умерен северен ветер.

Минималната температурата ќе биде во интервал од минус осум до еден, а максималната  од минус два до пет степени.

Во Скопје ќе биде сончево и студено со слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура минус 4, а дневната ќе достигне до три степени.

Во петок ќе преовладува сончево и студено време. За време на новогодишната ноќ ќе биде ведро и доста студено. Температурата од -11 до -3.

Во сабота облачноста ќе се зголемува и температурите ќе започнат благо да се покачуваат. Од недела следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, на пониските места од дожд и снег, а на повисоките од снег, со променлив интензитет.