Македонија
14. December 2017 - 16:45

Временска прогноза за до крајот на годината- Еве какво време не очекува за Нова година

Деновиве е потопло за разлика од претходниот период.

Во наредните денови под влијание на јужно струење ќе биде сончево со умерена облачност, а дневните температури ќе бидат релативно високи.

Претпладне во некои од котлините ќе има слаба магла.

Потоа за време на викендот ќе бидеме под влијание на нов влажен бран со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во сабота.

Од недела ќе има опаѓање на температурите и повремени врнежи од дожд и снег.

Еве какво време не чека до крајот на годината според временската прогноза на Accuweather.