Живот
21. јуни 2017 - 17:50

Возбудете го вашиот партнер до "лудило"

Фантазиите во машката глава се бескрајни, па затоа жените најчесто стравуваат дека не можат да одговорат на нивните фантазии па поради тоа паѓаат во депресија дека можеби не се доволно добри во сексот. 

Всушност мажите пред се најмногу сакаат жена, која ужива за време на сексот и јасно го покажува тоа.  Ви ги откриваме што е тоа што мажите најмногу ги возбудува. Ќе сфатите дека тоа што тие го посакувате може да биде и доста забавно и секси.

Секс наутро

По утрото денот се познава. Затоа нека започне со една мала секси игра. Мажите го сакаат сексот пред да заминат на работа, па затоа не е лошо да го изненадите. Разбудите го расположени за фантастична игра под јорганот и уживајте заедно.

Масажа

Мажите многу ја сакаат оваа предигра, па затоа спремете се за една масажа. Обрнете внимание на вратот, рамената и грбот и бидете нежни и заводливи. Потоа легнете вие на грб и заменете си ги улогите. Повеќе од сигурно е дека ќе се забавувате.

Орален секс

Мажите, оралниот секс, го сакаат толку многу, што доколку не го добијат би можеле да го разберат тоа и како да не го сакате. Доколку сè уште не сте му пружиле на вашиот партнер, тогаш е повеќе од сигурно дека е време да го изненадите вашиот партнер. Најважно е да бидете страсни и заводливи за време на чинот.

Секси облека

Ви порачуваме секси и заводлива тантела, а бојата, црвената и црната се избор со кој што не можете да погрешите. 

Негувана кожа и пријатен мирис

Кожата која што е нежна и пријатна на допир ја истакнува женственоста, а нејзината пријатна миризба представува афродизијак врз машките сетила за мирис и вкус. Секогаш користете лосион за тело со неодолива арома.