Балкан
4. February 2017 - 18:26

Воз удри во автобус - 20 патници повредени

Повеќе од 20 лице се повредени кога патнички воз удрил во автобус предмалку во Србија.

Несреќата се случила во 12 часот, а засега не е познато како дошло до судирот.

Од 20-те повредени лица, пет се тешко повредени и пренесени во болница.

Полцијата најави детали за подоцна.