Македонија
28. February 2021 - 20:36

Во Велес уапсени три лица кои краделе од магацин на Македонски железници

Вчера во 12.30 часот во Велес, полициски службеници ги лишиле од слобода Ф.О.(27,) А.Р.(30) и Л.Р.(31), сите од Велес, поради сомнение дека од 11.00 до 12.00 часот со употреба на тврд предмет и физичка сила извршиле кражба на повеќе предмети од магацин на Железници на Република Македонија, на ул.„Алексо Демниевски“ во Велес – информираат од МВР. 

Украдените предмети биле пронајдени и одземени, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.