Балкан
5. July 2019 - 16:02

Во Турција најмалку тројца загинати при наводен терористички напад

Три лица загинаа при експлозија на автомобил во градот Рејханли, во турската провинција Хатај, што се наоѓа на границата со Сирија.

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган истакна дека според прелиминарните податоци инцидентот би можел да биде терористички акт.

– Очигледно е дека во автомобилот имало бомба. Првичните информаци од местото на инцидентот укажуваат дека тоа бил терористички напад, посочи Ердоган.