Балкан
29. October 2020 - 15:39

Во Србија повеќе од 1.000 новозаразени со коронавирус, шестмина починати

Според последните информации, во Србија во последните 24 часа се потврдени 1.384 нови случаи на инфекција и шестмина починати.

Од последниот извештај, тестирани се примероци од 9.457 луѓе.

Во моментов има 44 пациенти на апарати за дишење.

Вкупниот број на смртни случаи е 809.