Балкан
21. February 2020 - 9:44

Во Солун запалени возила на Министерството за култура

Во текот на ноќта, во Солун, непознати лица запалиле четири возила, од кои три се на Министерството за култура на Грција, паркирани пред Византискиот музеј, јави дописничката на МИА од Атина.

Од грчката противпожарна служба соопштуваат дека во гаснењето на пожарот учествувале седум пожарникари со две возила.

Засега, ниту една група или организација нема преземено одговорност за запалените возила.