Македонија
30. March 2021 - 18:17

Во Скопје 80 годишна жена починала во својот дом, синот пријавил по три дена

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 13.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, К.В. пријавил дека 55-годишниот Љ.С., кој инаку е лице со здравствени проблеми, му кажал дека во домот на ул.„1439“ неговата мајка, 80-годишната Ј.С. била почината пред три дена.

Екипа на Итна медициска помош констатирала смрт.

Известен е Јавен обвинител по чија наредба телото било дадено на обдукција.

 

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.