Македонија
23. May 2020 - 13:41

Во разрушена куќа на ул. „Филип Втори“, пронајдено мртво тело

На 22.05.2020 во 15:51 часот во Полициска станица Бит Пазар, И.Ч од Скопје пријавил дека во разрушена куќа на ул. „Филип Втори“, сопственост на Х.М.(63) од Скопје пронашол мртво тело во фаза на распаѓање.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.