Кошарка
18. November 2017 - 10:53

Во квалификациите без Трајковски и Антиќ

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков дефинитивно во квалификацискиот циклус ќе мора да настапи без двајцата центри Перо Антиќ и Бојан Трајковски.
Антиќ во интервју за „Еурохупс“ изјави дека нема да го облече „црвено-жолтиот“ дрес, бидејќи тој одамна се пензионирал. 

„Јас се пензионирав на 30 години. Тие го ставија моето име на списокот, бидејќи сакаат да докажат нешто“, рече Антиќ.

Центарот на МЗТ Скопје Бојан Трајковски нема да игра поради повреда на препоните.

Подготовките стартуваат во понеделник а на списокот е Бо Мекејлеб за кого Антиќ очекува дека ќе игра во овој циклус.