Свет
21. March 2019 - 17:36

Во Германија уапсени две лица поради снимање и дистрибуција на детска порнографија

Германската полиција денеска соопшти дека во баварскиот град Вирцбург уапсила две лица осомничени за снимање и дистрибуција на детска порнографија.

Осомничените на „даркнет“ дистрибуирале материјали на кои се прикажани момчиња.

Истражителите соопштија дека еден од осомничените бил поврзан со Центар за грижа за децата, но не открија повеќе детали.

Oсомничените се уапсени откако полицијата извршила претрес во Центарот за грижа за децата.