Џет-Сет
9. February 2019 - 14:08

Во филмовите беше со многу жени, во реалноста сакаше само две: Ова се сопругите на прерано починатиот актер

Небојша Глоговац ја загуби битката со животот на 48-мата години по тешко и кратко боледување.

Ќе биде запаметен по бројните легендарни улоги. Точно пред една година регионот го скрши веста за неговото прерано заминување.

На филмското платно беше со многу жени, а во реалноста сакаше само две за цел свој живот.

Тој ја чуваше интимата и приватниот живот далеку од очите на јавноста. Тој ги сакаше сопругата Мина Глоговац, а потоа и Милица Стјепановиќ.

Со уметникот Мина се ожени во 1996. година, а кум му беше актерот Воин Четковиќ. Парот помина падови и подеми, а круна на нивната љубов која траеше 18. години се нивните синови, Гаврило и Милош, кои сега имаат 20 и 17 години.

По разводот останаа пријатели.

По разводот, тој се зљуби во 13. години помладата Милица Стјепановиќ, со која беше во врска, па се земаа. Според неговите пријатели таа го натерала да води поинаков, поздрав живот, а размислувале да живеат на село.

Со неа доби ќеркичка.

Во салата во која се одржа комеморацијата прво влезе Мина Глоговац, поранешната сопруга и мајка на неговите два сина Милош и Гаврило, со децата, а потоа се појави и Милица Шќепановиќ, неговата втора сопруга и мајка на Сунчица.