Македонија
21. April 2019 - 21:57

ВМРО ДПМНЕ: Од 83.10% обработени резултати Силјановска Давкова води пред Пендаровски


Според информациите кои ни пристигнуваат од штабот на ВМРО-ДПМНЕ од 83.10% обработени резултати Силјановска Давкова има освоено 298.410, Стево Пендаровски 292.146 и Блерим Река 60.660.