Македонија
1. August 2019 - 13:22

ВМРО-ДПМНЕ: Kако стигнуваат бомби до нас, така ги објавуваме

Како што до партијата стигнуваат разговори на кои се слушаат индиции за вмешаност на владини функционери во криминална активност, така и ги објавуваме. 

Ова е одговорот на ВМРО-ДПМНЕ за тоа дали поседуваат и други снимки од откако вчера објавија разговор во кој наводно се слуша како минситерот за транспорт и врски и партиски функцинер на СДСМ  Горан Сугаревски договара притисок врз администрацијата за да гласа на претседателските избори за кандидат на власта - Стево Пендаровски.

Од опозициската партија повикуваат Јавното обвинителство по службена должност да постапи по случајот, пред тие да поднесат кривична пријава. Стојат на повикот за оставка на Сугаревски.

Катерина Нешкова