Македонија
19. July 2018 - 14:45

Влегол во зграда и го украл целиот бакар - крадецот со полни џебови пари, еве колку заработил

Стружанец украл бакарен кабел со што заработил 400.000 денари.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.Н.(33) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “кражба“. Во текот на јуни 2018 година во Струга на улицата “Муртеза Татар“ во зграда која била во фаза на изградба, пријавениот одзел 500 метри бакарен кабел во вредност од 400.000 денари.