Тенис
10. July 2015 - 20:18

Вимблдон: Финале Федерер-Ѓоковиќ

Роже Федерер и Новак Ѓоковиќ ќе играат во реприза на ланското финале на Вимблдон откако попладнево Швајцарецот експресно во три сета го елиминира  Енди Мареј.

Ова беше 13-та победа на Федерер во 24. меѓусебен дуел со миленикот на домашната публика.