Свет
20. August 2018 - 9:47

Викнал „Алаху Акбар“ и тргнал во полициската станица во Каталонија: Го застрелаа на самото место

Вооружен маж е застрелан додека се обидел да ја нападне полицискаа станица Мосов во Корнелија де Лобрегат во Шпанија.

Како што се наведува, тој се обидел да избоде полицаец викајќи „Алаху акбар“, но тие го застрелале.

Напаѓачот, со алжирско потекло живеел во Корнелија.