Џет-Сет
8. April 2017 - 21:01

Вики конечно го покажа својот син: Андреј беше парализиран, но се опорави

Пејачката Вики Миљковиќ синоќа својот син го однесе во Халата Александар Николиќ каде се одржување Дејвис купот на кој учествуваше и најдобриот српски тенисер Новаќ Ѓоковиќ.

Вики тенискиот меч го гледаше заедно и со сопругот Драган Ташковиќ Ташке, но и со синот единец Андреј кој убаво си помина додека го следеше мечот.

Инаку, пејачката доживеа страшна траума кога нејзиниот син едно утро се разбудил и не можел да оди.

-Андреј неколку дема имаше температура која никако не се симнуваше, ниту со сирупи, со туширање, со облоги...Не помагаше ниту еден официјален или бабски лек. Одевме на лекар, правевме анализи на крв и тоа траеше со денови и тогаш температура спадна и тоа беше прва вечер Андреј нормално да спие. Само што помислив дека се помина, ме разбуди неговиот плач: плачеше дека не може да застане на нозе. Тие моменти беа страшни, да не се повтори - рече Вики минатата година за Стори.

Како што наведе, веднаш било јасно дека станува змор за мускулен спазм, но не можеле да сфатат зошто се случува во двата долни екстремитети.

За среќа Андреј брзо се опоравил од болеста, а анализите покажале дека во прашање се вируси кои подивеле во телото на детето.

Нејзниот син во меѓувреме порасна и во октомври ќе наполни 10 години.