Македонија
9. August 2018 - 18:45

Викендов сончево и топло, а тоа што следува во понеделник е вистински „пекол“

Времето во сабота ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер, со максимална температура до 36 степени.
 
Во недела времето ќе биде претежно синчево и топло со слаб северен ветер, со максимална температура до 36 степени.
 
Додека во понеделник ќе биде сончево и топло со максимална температура до 37 степени.