Живот
23. јуни 2018 - 14:30

Видео кое го разбесни светот: Свештеник на крштевка истепа дете

Шокантно видео од свештеник како му удира шлаканица на бебе на крштевка го обиколи светот. Не е познато каде е снимено видеото, но може да се чуе дека свештеникот зборува на француски јазик.
 
На видеото се гледа како детето плаче, а свештеникот се обидува да го смири и бидејќи не успева, насилно му ја фаќа главата, а во еден момент му удира и шлаканица. По ова, мажот во просторијата, кој најверојатно е татко на детето, насилно го одзема детето од рацете на свештеникот.