Тенис
20. March 2017 - 9:16

Веснина со пехарот во Индијан Велс

Руската тенисерка Елена Веснина е победничка на ВТА турнирот во Индијан Велс откако синоќа го доби финалето против сонародничката Светлана Кузнецова.
 
Финалето кое траеше три часа заврши со 2-1 за Веснина, по сетови 6:7, 7:5 и 6:4.
 
За Веснина ова е најголемиот успех во нејзината кариера и највредна титула од ВТА турнирите.