Македонија
23. August 2019 - 10:15

Велосипедист искасан од куче скитник во Скопје

На 22.08.21019 во 14,30 часот во Полициската станица Гази Баба Б.Ш.(34) од Скопје, пријавил дека на улицата “Јани Лукровски“ додека возел велосипед бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.