Македонија
6. April 2020 - 23:19

Вечерва 3 нови жртви од корона вирус во земјава

Вечерва во болницата 8-ми Септември во Скопје почина 67-годишник од Кратово кој бил примен на болничко лекување пред три дена, потврдија за Сител извори од болницата. 

Претходно починаа и двајца мажи од Куманово на 52 годишна возраст, едниот починал дома додека другиот на Инфективната клиника во Скопје. Со ова вкупната бројка на починати лица од коронавирус во земјава се искачи на 24 лица од кои 6 во Куманово.