Фудбал
22. November 2016 - 13:55

ВБА сигурен против Барнли

 Убедлива победа со 4:0 оствари Вест Бромвич Албион синоќа на домашен терен на средбата со Барнли со која беше заокружено 12.коло од Англиското фудбалско првенство.
 
За ВБА ова беше четврта сезонска победа, а има и исто толку нерешени и изгубени натпревари и со 16 освоени бодови се наоѓа на 9.место.
 
Барнли го претрпе шестиот пораз и остана на 12.место со 14 бодови.
 
Лидер на табелата во Премиер лигата е Челзи со 28 бода, бод помалку имаат Ливерпул и Манчестер Сити, следува Арсенал со 25, Тотенхем има 24,...