Тенис
26. January 2017 - 17:12

Вавринка повторно лудуваше во Мелбурн!

Станислав Вавринка  речиси на секој меч во Мелбурн  имаше по некој испад. Последниот му се случи  во полуфиналето против Роже Федерер откако претходно го гаѓаше противникот во топче па се караше со Цонга во 1/4 финалето итн. Денеска покажа како се крши рекет откако промаши чист бекенд за брејк во вториот сет. 

Го загуби сетот но ги доби следните два. Сепа во 5. мораше да потпише пораз. 
https://