Џет-Сет
2. July 2017 - 13:13

Вака изгледа сопругата на Синан од „Вљубениот ерген“- и таа е црвенокоса како Дефне

Харизматичниот турски актер Салих Бадемчи(32), кој моментално го гледаме во улогата на Синан од комедијата „Вљубениот ерген“, досега можевме да го видиме и во други серии кои се емитуваа досега.

Салих е истиот позитивен лик и во приватноста, живее во Истанбул заедно со својата сопруга Имер Озгун со која е во брак од 2015 година.

Убавата Имер доста наликува на неговата колешка Дефне, има огнено црвена коса, широка насмевка и згодна става.

Во продолжение погледнете ги приватните фотографии на оваа убава двојка, а од видеото во продолжение можете да го видите и романтичното запросување на Салих.