Балкан
14. November 2019 - 15:29

Ужасна снимка: Камион се преврте од мост, возачот загинал на лице место

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана. Возачот на камионот сакајќи да го избегне нагло свртил десно, ја пробил заштитната ограда и падналво провалија. 53 годишниот камионџија за жал загинал на лице место.

Погледнете го видето од сигурносните камери, но ве предупредуваме дека може да биде вознемирувачко.