Живот
23. January 2019 - 20:53

Ужас на сцена: Руска пејачка почина среде настап, наеднаш падна пред публиката, и немаше спас

 

Руската пејачка Фенија Калијулина доживела срцев удар на бина во текот на настап, па во еден момент паднала и починала.

Настапувала со својот бенд "Everlasting Stars", а камерите забележале дека концертот почнал многу добро и се чинело дека се е во ред.

Пејачката песната ја почнала полна со енергија и дух, а по неколку минути наеднаш паднала и силно удрила на земја.

Публиката многу се испаничила.

Иако итната помош брзо реагирала, на пејачката и немало спас и починала во 53. година.

Kurir.rs