Македонија
21. July 2019 - 19:01

Управувајќи велосипед удрил во бетонски столб и паднал - тешко повреден

Синоќа во 16.30 часот на велосипедската патека од ул.„534“ во с.Марино, скопско, Р.М.(63) од с.Марино управувајќи велосипед, удрил во бетонски столб и паднал. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил Р.М. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје. Извршен бил увид.