Македонија
21. July 2019 - 16:40

Управувајќи трактор изгубил контрола - тешко повреден затвореник

Синоќа во 16.00 часот во СВР Велес, од Казнено-поправната установа Идризово-Отворено одделение Велес, било пријавено дека околу 11.20 часот, додека вршеле работни задачи, осуденикот Д.М.(38) од с.Бузалково, управувајќи трактор во нас.Превалец-Велес, изгубил контрола и тракторот се излизгал наназад при што му нанел тешки телесни повреди на осуденикот К.Г.(52) од Гевгелија. К.Г. бил пренесен во болницата во Велес. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес.