Македонија
10. August 2019 - 19:25

Уништен автомобил во Скопје

Хоас на скопските улици, непознати лица уништија автомобил.

Како што информираат од полцијата, утринава околу 00.50 часот во Скопје пријавено е дека на ул.“Цветан Димов“ во близина на угостителски објект М.С.(21)  и С. Ј.(20) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица, кои го оштетиле и автомобилот на М.С.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.