Македонија
4. December 2016 - 8:05

Умерено облачно и ветровито време

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Во јужните делови од земјава облачноста ќе се зголемува.

Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од шест до 12 степени.

Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе достигне до 10 степени.