Македонија
13. January 2016 - 17:01

Укината забраната за тешки товарни возила кај Буково

Забраната за тешки товарни возила на патниот правец Охрид – Ресен преку планинскиот превој Буково е укината во 15:50 часот, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Забраната на овој патен правец беше воведена поради интензивните врнежи од снег.