Македонија
18. February 2017 - 12:43

УХМР со вонредна временска прогноза

Утре ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места во северозападните делови повремен снег. Интезитетот на врнежите ќе биде слаб до умерен, а локално се очекува да наврнат над 10 л/м2. Дневната температура во наредните два дена благо ќе опадне. Потоа следува период на стабилно, суво и релативно топло време.