Македонија
2. November 2017 - 22:33

УХМР најавува нови временски неприлики

Утре попладне ќе има зголемување на облачноста, а во текот на ноќта и во сабота во утринските часови ќе има локален дожд, особено во западните и северните делови.

Ќе дува умерен северен ветер. Потоа ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со температури во рамките на просекот.