Македонија
9. April 2017 - 11:56

УХМР најавува нови временски неприлики

Утре времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време.
 
Во вторник во планинските подрачја ќе има услови за локален дожд, а во среда на повеќе места се очекуваат повремени врнежи од дожд и ќе дува умерен северен ветер, а дневната температура ќе опадне за два до три степени.