Македонија
15. јуни 2019 - 8:42

Убиство во Шутка: Се скарале двајца братучеди, жена налетала на нож

Скопјанка била убиена синоќа во скопската населба Шуто Оризари, објави 24 Инфо.

Според извори од истрагата, убиството се случило вчера околу 22.30 часот. Жената (31) настрадала во тепачка меѓу двајца братучеди. Тие почнале расправија додека седеле и пиеле во дворот на едниот од нив.

Едниот заминал и се вратил со нож, а сопругата на едниот од братучедите се обидела да ги смири и раздвои. При тоа во гужвата налетала на ножот и загинала на самото место. По убиството интервенирала полицијата и ги привела братучедите.

Од МВР го потврдија убиството.

Според полицијата, две лица се приведени. Повеќе детали најавуваат во текот на денешниот ден.