Балкан
13. February 2018 - 13:32

Убиство: Син уби мајка

Жена на возраст околу 60 години најдена е мртва околу 11 часот на местото Пепељавац кај Крушевац. 
Како што неофицијално дознаваат српските медиуми, нејзиниот син М.Ј (37) е приведен поради соменение за убиство. 
 
На местот на трагедијата веднаш излегла полицијата и врши увид.