Македонија
24. October 2019 - 10:42

Уапсени тројца скопски дилери на дрога

Синоќа во 23.45 часот полициски службеници од СВР Скопје на улица „Женевска“ ги лишиле од слобода Л.Ј.(21) и Д.М.(22), двете од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана и прашкаста материја. Тие биле приведени во Полициската станица Карпош и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Подоцна во 01.20 часот полициски службеници од СВР Скопје на улица „Љубљанска“ го лишиле од слобода Б.М.(39) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во Полициската станица Карпош и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходно во 21.40 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода Б.О.(24) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во Полициската станица Бит Пазар и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.