Македонија
20. October 2019 - 11:03

Уапсени две лица кај кои била пронајдена марихуана

Вчера во 14.00 часот на регионалниот пат Скопје - Тетово, полициски службеници од СВР Скопје го привеле С.Е.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Вчера во 20.00 часот во Рекреативен центар Треска, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ј.(25) од Р.Албанија, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок