Македонија
16. July 2019 - 10:21

Уапсен тетовец - полицијата кај него пронајде хероин

Упасен маж од Тетово кај него бил пронајден хероин. Како што стои во билтенот на МВР, вчера  околу 23 часот и 30 минути, на улица „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово, лишен од слобода e 39-годишниот тетовец  Е.И., кај кого е пронајден хероин.
По документирање на случајот, против Е.И. ќе следува соодветен поднесок.